U16-landslaget jenter: European Cup i Pribram (CZE) 23.-29. april 2019

U16-landslaget jenter: European Cup i Pribram (CZE) 23.-29. april 2019

U16-jentene deltar i en 10-nasjoners turnering i Pribram, Tsjekkia rett over påske. Kampprogram og uttak i saken.

Praktisk info

Oppdatering: Samlingen på Skedsmo utgår.

Som forberedelse til turneringen vil det bli holdt en samling på Skedsmo 6. og 7. april. Mail med praktisk informasjon om samlingen og turneringen vil bli sendt til den mailadresse som er registrert på den enkelte spiller i MinIdrett.

Merk at avreise til turneringen er fra Gardermoen 22. april (2. påskedag) kl. 10:00, som betyr at spillere som ikke er bosatt på Østlandet må reise til Oslo søndag 21. april (1. påskedag).

Eventuelle spørsmål eller forfall meldes til Jon Haukeland på jh@hockey.no eller telefon/sms 915 19 626.

Kampprogram

Kampene føres på hokej.cz.

Gruppespill

Dato Tid Gr Hjemme Borte Resultat  
22.04.19 15.00 B Ungarn Tsjekkia 1-7 (0-4, 1-3, 0-0)  Kampfakta 
  12.30 A Østerrike Tyskland 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)  Kampfakta 
23.04.19 10.00 A Norge Sveits 2-3 (2-1, 0-1, 0-1, 0-1)  Kampfakta
  12.30 B Frankrike Tsjekkia 1-8 (0-4, 1-3, 0-1)  Kampfakta 
  15.00 B Japan Russland 2-4 (1-2, 1-0, 0-2)  Kampfakta 
  17.30 A Østerrike Finland 2-1 (0-0, 1-1, 0-0, 0-0, 1-0) Kampfakta 
24.04.19 10.00 B Russland Ungarn 6-1 (4-1, 1-0, 1-0)  Kampfakta 
  12.30 B Tsjekkia Japan 2-1 (1-0, 0-1, 1-0)  Kampfakta 
  15.00 A Finland Norge 4-1 (2-0, 1-1, 1-0) Kampfakta 
  17.30 A Sveits Tyskland 1-3 (0-0, 1-1, 0-2)  Kampfakta 
25.04.19 10.00 A Norge Østerrike 0-3 (0-1, 0-0, 0-2) Kampfakta 
  12.30 A Tyskland Finland 0-2 (0-1, 0-1, 0-0)  Kampfakta
  15.00 B Japan Frankrike 6-1 (2-1, 2-0, 2-0)  Kampfakta 
26.04.19 12.30 A Finland Sveits 3-0 (2-0, 1-0, 0-0 Kampfakta 
  15.00 B Frankrike Ungarn 0-5 (0-2, 0-1, 0-1) Kampfakta 
  17.30 B Tsjekkia Russland 2-3 (1-0, 1-1, 0-1, 0-1)  Kampfakta 
27.04.19 10.00 B Ungarn Japan 3-1 (2-0, 0-0, 1-1)  Kampfakta 
  12.30 B Russland Frankrike 2-0 (2-0, 0-0, 0-0)  Kampfakta 
  15.00 A Tyskland Norge 5-0 (1-0, 4-0, 0-0)  Kampfakta 
  17.30 A Sveits Østerrike 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)  Kampfakta 

Stillingen i gruppe A

Finland  10- 3  10 
Østerrike 4 2 1 0  7- 4  8
Tyskland   9- 5  6
Sveits   6- 8  5
Norge   3-15  1

Stillingen i gruppe B

Russland 15- 5  11 
Tsjekkia 19- 6  10
Ungarn 0 10-14  6 
Japan 1 10-10  3 
Frankrike 0  2-21   0 


Sluttspill

Dato/fase Tid Hjemme Borte Resultat  
28.04.19          
B-sluttspill 10.00 Ungarn (B3) Sveits (A4) 4-2 (2-1, 1-1, 1-0)  Kampfakta
B-sluttspill 12.30 Tyskland (A3) Japan (B4) 2-1 (0-0, 1-1, 0-0, 1-0)  Kampfakta 
Semifinale 1 15.00 Finland (A1) Tsjekkia (B2) 4-2 (1-1, 2-1, 1-0)  Kampfakta 
Semifinale 2 17.30 Russland (B1) Østerrike (A2) 3-1 (1-1, 2-0, 0-0)  Kampfakta 
29.04.19          
9. plass 09.00 Norge (A5) Frankrike (B5) 2-3 (0-1, 1-1, 1-1, 0-1)  Kampfakta 
7. plass 11.30 Sveits  Japan  2-3 (0-2, 2-1, 0-0)  Kampfakta 
5. plass 14.00 Ungarn Tyskland 1-7 (0-1, 1-5, 0-1)  Kampfakta 
Bronsefinale 16.30 Tsjekkia  Østerrike  3-1 (2-0, 0-1, 1-0) Kampfakta 
Finale 19.00 Finland  Russland  0-3 (0-1, 0-1, 0-1)  Kampfakta 

Uttatte spillere

Målvakter (2) Klubb
Tiril Sofie Glasø Nidaros
Irja Elly Hauge Risa Stavanger
   
Backer (7)  
Ellen Andersen Sparta
Rebekka Haukali Stavanger
Bea Hovda Stavanger
Maren Reiermark Jørgensen Vålerenga
Iben Tillman Stjernen
Ronja Tyra Trondsdotter Hasle Løren
Malin Årdal Stavanger
   
Løpere (13)  
Ranja Asrih Hasle Løren
Hannah Elise Didriksen Tromsø
Silje Gundersen Kristiansand
Jenni Kristensen Stavanger
Gina Brevik Kristiansen Sparta
Eline Bøe Lervik Comet
Pia Löschbrandt Stavanger
Tea Løkke Nyberg Nidaros
Lotte Pedersen Stavanger
Mari Pedersen Kristiansand
Fam Pettersen Vålerenga
Ragnhild Skage Bergen
Alis Vedal Strømberg Vålerenga