A-landslaget, kvinner: VM i Budapest 7.-13. april. 2019

A-landslaget, kvinner: VM i Budapest 7.-13. april. 2019

Norge klarte tredjeplassen etter et meget bra VM !

Strømming

NOR - HUN

AUT - NOR

ITA - NOR

NOR - SVK

DEN - NOR

 

VM-kamper

Kampene føres på iihf.com.

Dato Tid Hjemme Borte Resultat  
07.04.19 13.30 Slovakia Danmark 1-3 (0-2, 0-0, 1-1)  Kampfakta
  17.00 Norge Ungarn 1-2 (0-0, 0-0, 1-2)  Kampfakta
  20.30 Italia Østerrike 1-4 (0-1, 1-3, 0-0)  Kampfakta
08.04.19 13.30 Danmark Italia 6-1 (1-0, 3-1, 2-0)  Kampfakta
  17.00 Ungarn Slovakia 1-2 (1-0, 0-0, 0-1, 0-0, 0-1)  Kampfakta
  20.30 Østerrike Norge 4-5 (2-4, 2-1, 0-0)  Kampfakta
10.04.19 13.30 Italia Norge 0-2 (0-1, 0-0, 0-1)  Kampfakta
  17.00 Ungarn Danmark 6-2 (0-2, 4-0, 2-0)  Kampfakta
  20.30 Østerrike Slovakia 3-2 (1-1, 0-0, 1-1, 0-0, 1-0)  Kampfakta
12.04.19 13.30 Norge Slovakia 4-0 (2-0, 1-0, 1-0)  Kampfakta
  17.00 Ungarn Italia 9-0 (3-0, 4-0, 2-0)  Kampfakta
  20.30 Danmark Østerrike 3-8 (1-4, 1-2, 1-2)  Kampfakta
13.04.19 12.30 Slovakia Italia 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)  Kampfakta
  16.00 Danmark Norge 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)  Kampfakta
  19.30 Østerrike Ungarn 1-2 (1-1, 0-0, 0-1)  Kampfakta

 

Stillingen

Ungarn   5  4  0  1  0 20- 6 13
Danmark   5  3  0  0  2  18-16   9
Norge   5  3  0  0  2 12-10  9
Østerrike   5  2  1  0  2 20-13  8
Slovakia   5  1  1  1  2  7-12  6
Italia   5  0  0  0  5  3-23  0

Pre-camp

Første del gjennomføres i Schjongshallen, Hønefoss 29. mars-1. april. Andre del foregår i VM-arenaen 2.-6. april, med treningskamp:

04.04.19 13:10 Norge Østerrike  3-0

 

Uttatte spillere

Målvakter (3) Klubb
Ena Nystrøm Ontario Hockey Academy (CAN)
Linnea Holterud Olsson Hammarby (SWE)
Mia Christine Isdahl Vålerenga
   
Backer (6) Klubb
Emma Bergesen Aarthun Ontario Hockey Academy (CAN)
Ingrid Morset Linköping (SWE)
Kamilla Skogvold Olsen Narvik
Lene Tendenes Linköping (SWE)
Thea Reiermark Jørgensen Linköping (SWE)
Therese Strømstad Kongsvinger 
   
Løpere (13) Klubb
Andrea Dalen Djurgården (SWE)
Andrine Furulund Brynäs (SWE)
Emilie Kruse Linköping (SWE)
Ingrid Holstad Berge Ontario Hockey Academy (CAN)
Josefine Biseth Engmann Lillehammer
Karoline Pedersen Djurgården (SWE)
Line Bialik AIK (SWE)
Madelén Haug Hansen Linköping (SWE)
Marthe Pabsdorff Brunvold Linköping (SWE)
Mathea Alrek Fischer Univ. of British Columbia (CAN)
Millie Rose Sirum Kent (USA)
Sofie Fjellvang Hasle-Løren
Une Bjelland Strandborg Ontario Hockey Academy (CAN)