Paraishockeylandslaget: VM i Ostrava (CZE) 27. april - 4. mai 2019

Paraishockeylandslaget: VM i Ostrava (CZE) 27. april - 4. mai 2019

Paraishockeylandslaget drar til Tsjekkia og VM 27. april - 4. mai. Kampprogram og uttak i saken.

Kampprogram

Kampene føres på paralympic.org.

Gruppespill

Dato Tid Gr Hjemme Borte Resultat  
27.04.19 09.00 B Italia Sverige 4-0 (1-0, 2-0, 1-0) Kampfakta
  12.00 A Sør-Korea Norge 3-2 (2-1, 1-1, 0-0)  Kampfakta 
  15.00 B Tsjekkia Japan 8-0 (2-0, 2-0, 4-0)  Kampfakta 
  18.30 A Canada USA 1-3 (0-0, 1-2, 0-1) Kampfakta 
28.04.19 09.30 B Japan Italia 1-5 (0-2, 1-0, 0-3)  Kampfakta 
  13.00 A Norge Canada 2-14 (0-6, 1-7, 1-1)  Kampfakta 
  16.30 A USA Sør-Korea 4-0 (2-0, 1-0, 1-0)  Kampfakta 
  20.00 B Sverige Tsjekkia 1-6 (1-3, 0-1, 0-2)  Kampfakta 
30.04.19 09.30 B Sverige Japan 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 0-0, 1-0)  Kampfakta 
  13.00 A Canada Sør-Korea 4-0 (2-0, 1-0, 1-0)  Kampfakta 
  16.30 A USA Norge 10-0 (5-0, 4-0, 1-0)  Kampfakta 
  20.00 B Italia Tsjekkia 0-4 (0-3, 0-1, 0-0)  Kampfakta 

Gruppe A

USA  17- 1 
Canada  3 19- 5 
Sør-Korea  2   3-10
Norge    4-27

Gruppe B

Tjekkia  18- 1 
Italia  3   9- 5 
Sverige  2   3-11
Japan   2-15


Sluttspill

Dato/fase Tid Hjemme Borte Resultat  
01.05.19          
7. plass 13.00 Japan (B4) Sverige (B3) 3-4 (0-0, 1-1, 2-2, 0-1)  Kampfakta
Kvartfinale 1 16.30 Sør-Korea (A3) Italia (B2) 6-3 (2-0, 2-2, 2-1)  Kampfakta 
Kvartfinale 2 20.00 Norge (A4) Tsjekkia (B1) 0-5 (0-0, 0-0, 0-5)  Kampfakta 
03.05.19          
5. plass 13.00 Norge Italia  1-0 (0-0, 0-0, 0-0, 1-0)  Kampfakta 
Semifinale 1 16.30 Canada (A2) Sør-Korea 10-0 (4-0, 4-0, 2-0)  Kampfakta 
Semifinale 2 20.00 USA (A1) Tsjekkia  10-2 (3-1, 7-1, 0-0) Kampfakta 
04.05.19          
Bronsefinale 13.00 Sør-Korea  Tsjekkia  4-1 (1-0, 1-1, 2-0)  Kampfakta 
Finale 16.30 USA  Canada  3-2 (0-0, 1-2, 1-0, 1-0)  Kampfakta 

Uttatte spillere

Målvakter (2) Klubb
Johan Grønlie VIF Paraishockey
Erik Haugen Mjøsa Pikes
   
Backer (5)  
Audun Bakke VIF Paraishockey
Martin Hamre VIF Paraishockey
Knut André Nordstoga VIF Paraishockey
Rolf Einar Pedersen VIF Paraishockey
Andreas Sundt VIF Paraishockey
   
Løpere (10)  
Magnus Bøgle IL Moss Kraakene
Martin Grøsfjeld Skien Jacks
Emil Kirstistuen VIF Paraishockey
Tor Rivera IL Moss Kraakene
Lena Schrøder VIF Paraishockey
Loyd Remi Solberg IL Moss Kraakene
Emil Vatne Nærbø Farmers
Morten Værnes VIF Paraishockey
Ola Bye Øiseth Rosenborg Paraishockey
Torstein Aanekre Mjøsa Pikes