U16-landslaget jenter: Turnering i Vierumäki (FIN) 15.-20. april 2018

U16-landslaget jenter: Turnering i Vierumäki (FIN) 15.-20. april 2018

Det nyetablerte - og dermed historiske - U16-landslaget for jenter spiller sine første kamper i en 10-nasjoners turnering i Vierumäki, Finland. Kampprogram og uttak i saken.

Kampprogram  Uttatte spillere

Kamper

Kampene føres på www.leijonat.fi. Strømmes på Leijonat Live.

Gruppespillet spilles 2x20 min, mellom- og sluttspillet 3x20.

Gruppespillet

Gruppe A - Norge

Dato Tid Hjemme Borte Stilling  
16.04.18 09:05 Finland U18 Tyskland 0-2 (0-1, 0-1) Kampfakta
  10:50 Sveits Russland 0-6 (0-3, 0-3) Kampfakta
  14:05 Norge Finland U18 2-1 (0-1, 1-0, 1-0)  Kampfakta
  15:50 Tyskland Sveits 1-2 (1-1, 0-0, 0-1)  Kampfakta
  19:05 Russland Norge 13-0 (9-0, 4-0)  Kampfakta
17.04.18 09:05 Finland U18 Russland 1-2 (0-1, 1-0, 0-1) Kampfakta
  10:50 Tyskland Norge 6-0 (3-0, 3-0)  Kampfakta
  14:05 Sveits Finland U18 1-0 (1-0, 0-0)  Kampfakta
  15:50 Russland Tyskland 2-0 (2-0, 0-0)  Kampfakta
  19:05 Norge Sveits 1-3 (0-1, 1-2)  Kampfakta

Tabell

Russland  23- 1  11 
Sveits   6- 8  8 
Tyskland   9- 4   7 
Norge   3-23  2 
Finland U18  2 2  2- 7  2 

Gruppe B

Dato Tid Hjemme Borte Stilling  
16.04.18 09:20 Japan Finland U16 0-2 (0-1, 0-1) Kampfakta
  11:05 Ungarn Tsjekkia 2-4 (0-1, 2-3) Kampfakta
  14:20 Østerrike Japan 0-1 (0-0, 0-1)  Kampfakta
  16:05 Finland U16 Ungarn 2-0 (0-0. 2-0)  Kampfakta
  19:20 Tsjekkia Østerrike 3-2 (1-1, 2-1)  Kampfakta
17.04.18 09:20 Japan Tsjekkia 1-2 (0-1, 1-0, 0-1) Kampfakta
  11:05 Finland U16 Østerrike 7-0 (4-0,3-0)  Kampfakta
  14:20 Ungarn Japan 1-0 (0-0, 1-0)  Kampfakta
  16:05 Tsjekkia Finland U16 2-1 (0-0, 2-1)  Kampfakta
  19:20 Østerrike Ungarn 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)  Kampfakta

Tabell

Tsjekkia  11- 6  11
Finland U16 1 12- 2     9
Ungarn    3- 7   4
Japan    2- 5   4
Østerrike    3-11   2

Mellomspillet

# Dato/Tid Hjemme Borte Stilling  
  18.04.18        
5.-8.plass A3-B4  12:00 Tyskland Japan 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)  Kampfakta
5.-8.plass B3-A4  13:00 Ungarn Norge 5-2 (2-0, 2-1, 1-1)  Kampfakta
Semifinale A1-B2 15:15 Russland Finland U16 2-4 (1-1, 0-1, 1-2)  Kampfakta
9.-10. plass A5-B5 16:15 Finland U18 Østerrike 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)  Kampfakta
Semifinale B1-A2 18:30 Tsjekkia Sveits 5-1 (2-1, 3-0, 0-0)  Kampfakta

Sluttspillet

# Dato/tid Hjemme Borte Stilling  
  19.04.18        
5.-6. plass 09:30 Tyskland Ungarn 4-0 (0-0, 1-0, 3-0) Kampfakta
7.-8. plass 10:30 Japan Norge 5-1 (2-0, 1-0, 2-1)  Kampfakta
Bronsefinale 3.-4. plass 12:45 Russland Sveits 12-0 (4-0, 4-0, 4-0)  Kampfakta
9.-10. plass B5-A5 13:45 Østerrike Finland U18 2-1 (1-0, 0-1, 1-0)  Kampfakta
Finale 1.-2. plass 16:00 Finland U16 Tsjekkia 6-3 (2-1, 3-1, 1-1)  Kampfakta