U18-landslaget menn: VM i Bled (SLO) 7.-13. april 2017

U18-landslaget menn: VM i Bled (SLO) 7.-13. april 2017

U18-landslaget deltok i VM i Bled, Slovenia 7.-13. april. Deltakernasjoner var Danmark, Frankrike, Kasakhstan, Norge, Tyskland og Ungarn. Resultater og spillertropp i saken.

Info til spillerne

Alle bes lese dette infoskrivet.

Kampprogram

Kampstatistikk finner du på iihf.com.

Dato Tid Hjemme Borte Stilling  
07.04.17 13:00 Frankrike Tyskland 4-2 (1-2, 1-0, 2-0)  Kampfakta
  16:30 Norge Kasakhstan 2-1 (1-0, 1-0, 0-1)  Kampfakta
  20:00 Ungarn Danmark 1-4 (0-1, 1-2, 0-1) Kampfakta
08.04.17 13:00 Tyskland Norge 5-6 (2-2, 1-2, 2-1, 0-1) Kampfakta
  16:30 Kasakhstan Ungarn 2-1 (1-1, 1-0, 0-0)  Kampfakta
  20:00 Danmark Frankrike 2-4 (1-2, 1-0, 0-2)  Kampfakta
10.04.17 13:00 Ungarn Frankrike 3-6 (2-3, 1-2, 0-1)  Kampfakta
  16:30 Danmark Norge 3-2 (2-0, 1-1, 0-1)  Kampfakta
  20:00 Tyskland Kasakhstan 2-6 (0-1, 0-3, 2-2) Kampfakta
11.04.17 13:00 Kasakhstan Danmark 4-3 (1-2, 2-1, 0-0, 1-0)  Kampfakta
  16:30 Tyskland Ungarn 10-0 (5-0, 3-0, 2-0)  Kampfakta
  20:00 Frankrike Norge 3-2 (0-0, 2-1, 1-1) Kampfakta
13.04.17 13:00 Norge Ungarn 10-1 (3-0, 4-1, 3-0)  Kampfakta
  16:30 Kasakhstan Frankrike 5-0 (1-0, 1-0, 3-0)  Kampfakta
  20:00 Danmark Tyskland 5-4 (0-2, 1-1, 4-1)  Kampfakta

Tabell

Frankrike    5   4  0  0  1  17-14  12
Kasakhstan   5   3  1  0  1  18- 8  11
Danmark      5   3  0  1  1  17-15  10
Norge        5   2  1  0  2  22-13   8
Tyskland     5   1  0  1  3  23-21   4
Ungarn       5   0  0  0  5   6-32   0

Uttatte spillere

Reserver som kan bli innkalt ved skader er: Kristian Høvik (MV), Filip Sund (B), Emil Hybertsen (B), Thomas Berg-Paulsen (F), Filip Lalande (F), Christopher Van Doorn (F).

Målvakter (3) Klubb
Jørgen Hanneborg Espoo (FIN)
Henrik Fayen Vestavik Frisk Asker
Jonas Wikstøl Stavanger
   
Backer (7)  
Niclas Jessesen Sparta Sarpsborg
Nicklas Kløvstad Lillehammer
Jonas Meisingset Sparta Sarpsborg
Jeppe Meyer Don Mills Flyers (CAN)
Henrik Ratejczak Stavanger
Kristoffer Thomassen Frisk Asker
Sondre Bolling Vaaler Vålerenga
   
Løpere (13)  
Isak Billet Stjernen Fredrikstad
Simen André Edvardsen Storhamar
Thor Jørgen Friestad Lillehammer
André Pappalardo Guldbrandsen Ontario Hockey Academy (CAN)
Joachim Lunde Hermansen Manglerud
Mathias Holst Jenssen Storhamar
Kristian Røykås Marthinsen Almtuna (SWE)
Robin Haglund Mathisen Stavanger
Mathias Emilio Pettersen Omaha Lancers (USA)
Sander Rekstad Växjö (SWE)
Samuel Solem Brynäs (SWE)
Sander Thoresen Sparta Sarpsborg
Markus Vikingstad Stavanger