U20 SUPER CHALLENGE

U20 SUPER CHALLENGE

Norges U20 landslag skal spille turnering i Karlstad 20. – 25. august 2019. Se praktisk informasjon, streaming, program og uttak.

Praktisk informasjon

Samlingen starter tirsdag 20. august med en treningsøkt i Lørenskog ishall. Avreise til Karlstad er onsdag morgen 21. august, med retur søndag 25. august, tidspunkt avhengig av resultatene.

Spørsmål om praktiske forhold rettes til Ole-Kristian Tollefsen (92020350) eller Roger Harli (92494777).

Kampprogram

Alle kampene blir streamet av svenskhockey.tv. De føres på swehockey.se.

Gruppe A

Dato Tid Hjemme Borte Resultat  
21.08.19 16.00 Norge Riga 4-0 (1-0, 2-0, 1-0) Kampfakta
  19.30 Färjestad Østerrike 7-3 (4-0, 1-2, 2-1) Kampfakta
22.08.19 15.45 Østerrike Norge 3-4 (2-1, 1-0, 0-2, 0-1) Kampfakta
  19.15 Färjestad Riga 3-2 (0-1, 1-1, 1-0, 0-0, 1-0) Kampfakta
23.08.19 16.00 Riga Østerrike 3-1 (1-0, 1-0, 1-1) Kampfakta
  19.30 Färjestad Norge 4-1 (0-0, 1-1, 3-0) Kampfakta
Tabell              
Färjestad  3  2  1  0  0  14- 6 8
Norge  3  1  1  0  1   9- 7 5
Riga  3  1  0  1  1   5- 8 4
Østerrike  3  0  0  1  2   7-14 1


Gruppe B

Dato Tid Hjemme Borte Resultat  
21.08.19 15.45 Växjö Frankrike 4-1 (0-1, 1-0, 3-0) Kampfakta
  19.15 Ungarn Leksand 4-6 (3-1, 1-2, 0-3) Kampfakta
22.08.19 16.00 Växjö Ungarn 4-1 (2-1, 1-0, 1-0) Kampfakta
  19.30 Frankrike Leksand 1-3 (1-1, 0-2, 0-0) Kampfakta
23.08.19 15.45 Ungarn Frankrike 4-2 (2-1, 1-0, 1-1) Kampfakta
  19.15 Leksand Växjö 0-2 (0-1, 0-1, 0-0) Kampfakta
Tabell              
Växjö  3  3  0  0  0  10- 2 9
Leksand  3  2  0  0  1   9- 7 6
Ungarn  3  1  0  0  2   9-12 3
Frankrike  3  0  0  0  3   4-11 0


Sluttspill

Dato Tid   Hjemme Borte Resultat  
24.08.19 12.45 A3-B4 5.-8.plass Riga Frankrike  6-1 (2-0, 2-1, 2-0) Kampfakta
  13.00 A1-B2 Semifinale Färjestad Leksand  5-4 (0-3, 3-1, 1-0, 0-0, 1-0) Kampfakta
  16.15 B3-A4 5.-8.plass Ungarn Østerrike  3-1 (0-0, 2-0, 1-1) Kampfakta
  16.30 B1-A2 Semifinale Växjö Norge  4-3 (2-1, 1-2, 1-0) Kampfakta
25.08.19 10.45 5.-6. plass Riga Ungarn  3-5 (0-1, 1-3, 2-1) Kampfakta
  11.00 Bronsefinale Leksand Norge  4-5 (0-2, 2-0, 2-3) Kampfakta
  14.15 7.-8. plass Frankrike Østerrike  4-1 (1-0, 2-1, 1-0) Kampfakta
  14.30 Finale Färjestad Växjö  1-4 (1-2, 0-1, 0-1) Kampfakta

Uttatte spillere

Forfall spillere: Tobias Degvold - Storhamar, Erik Beier Jensen - Frisk Asker
Nye spillere inn: Fredrik Pedersen - Lørenskog, Håvard Salsten - Storhamar

Målvakter (2) Klubb
Tobias Breivold Vålerenga
Henrik Fayen Vestavik Frisk Asker
   
Backer (8)  
Sander Vold Engebråten Storhamar
Casper Hallgren Walpole Express (USA)
Jonas Slettebø Haughom Stavanger
Emil Lilleberg Sparta
Markus Mikkelsen Storhamar
Joakim Opsahl Frisk Asker
Fredrik Pedersen Lørenskog
Kristoffer Thomassen Frisk Asker
   
Løpere (14)  
Adrian Ellingsen Lillehammer
Pontus Finstad Manglerud Star
Vegard Fredriksen Lillehammer
Sander Frøberg Vålerenga
Jonathan Hafsmo Storhamar
Stian Hansen Stjernen
Jonathan Hermansson Stjernen
Sander Hurrød Stavanger
Ole Christian Westad Larsen Nidaros
Trym Løkkeberg Mora (SWE)
Martin Martinsen Sparta
Calle Spaberg Olsen Rögle (SWE)
Håvard Salsten Storhamar
Trym Østby Sparta