A-landslaget menn: Turnering i Østerrike 7.-8. februar 2020

A-landslaget menn: Turnering i Østerrike 7.-8. februar 2020

#Hockeygutta deltar i en 4-nasjoners turnering i Klagenfurt, Østerrike 3.-7. februar. Program og uttak i saken.

Kampprogram

Føres på eishockey.at (se nederst på siden).

VG: Det viser seg at kampen som Norge spiller i dag klokken 16.15, ikke blir produsert for TV. Vi beklager dette. VG legger ut høydepunkter etterpå samt filmer fra garderoben som vanlig.

Følg med på hockeygutta her.

 

07.02.20

Kl 16:15 - Danmark v Frankrike - 6-1 (3-0, 1-0, 2-1)

Kl 20:00 - Østerrike v Norge - 2-0 (2-0, 0-0, 0-0)

 

08.02.20

Kl 16:15 - Norge v Frankrike - 1-2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 0-1)

Kl 20:00 - Østerrike v Danmark - 3-2 (0-1, 1-0, 1-1, 1-0)

Uttatte spillere

Forfall: Stefan Espeland, Kristian Forsberg, Alexander Reichenberg, Alexander Bonsaksen

Nye inn: Magnus Brekke Henriksen, Ludvig Hoff, Max Krogdahl

Navn - Nåværende klubb - Moderklubb

Målvakter (2)

Henrik Holm - Stavanger - Stjernen

Lars Volden - Malmø (SWE) - Manglerud Star

 

Backer (7)

Christian Bull - Storhamar - Lørenskog

Jonas Holøs - Linköping (SWE) - Sparta

Johannes Johannesen - Düsseldorf (GER) - Stavanger

Max Krogdahl - Frisk Asker - Frisk Asker

Christian Kåsastul - Frisk Asker - Skien

Erlend Lesund - Rögle (SWE) - Manglerud Star

Mattias Nørstebø - Mora IK (SWE) - Leangen

 

Løpere (14)

Gustav W. Borvik - Kristianstad (SWE) - Lillehammer

Michael Haga - Djurgården (SWE) - Frisk Asker

Magnus Brekke Henriksen - Vålerenga

Ludvig Hoff - Stavanger

Jørgen Karterud - Vålerenga - Vålerenga

Tommy Kristiansen - Stavanger - Sparta

Tobias Lindström - Vålerenga - Danderyd (SWE)

Sondre Olden - Vienna Capitals (AUT) - Manglerud Star

Thomas Olsen - Vålerenga - Vålerenga

Thomas Valkvæ Olsen - Leksand (SWE) - Frisk Asker

Eirik Salsten - Storhamar - Storhamar

Samuel Solem - Brynäs (SWE) - Hedesunda (SWE)

Mathias Trettenes - Stavanger - Stavanger

Esbjørn Fogstad Vold - Olten (SUI) - Bern (SUI)