I fjor kunne WGIHW endelig arrangeres igjen, og det var flere norske klubber som ble med på festen. Tolv klubber fikk arrangert jenteskøytedag i selve arrangementshelgen, mens noen klubber inviterte i helgene før og etter.
Kan vi få med enda flere klubber denne gangen?
Sett av en eller begge dager helgen 8.-9. oktober til en felles JENTESKØYTEDAG! Det blir gøy!
Hva kreves av klubbene?
Før aktiviteten:
- Booke 50-60 min istid på gunstig tidspunkt i ishallen.
- Evt. booke møterom for informasjon til jentene.
- Invitere alle jenter fra 4-10 år gjennom de kanalene dere har, eller finner fornuftig (flyer, plakater, Facebook, etc.).
Under aktiviteten:
- Vær synlig ved ankomst, ønsk velkommen og gi nødvendig informasjon om programmet.
- Ha personell til å registrere deltakerne.
- Ha instruktører til å lede aktiviteten på is (2- eller 3-delt nivå).
- Det er fornuftig å ha pucker, køller og evt. skøyter til utlån. De som har tar med hjelm (ishockey- eller sykkelhjelm), hansker og skøyter hjemmefra.
- Om man ønsker kan det arrangeres noe sosialt i etterkant av is-aktiviteten, der også informasjon kan deles.
- Ha en sertifisert person til å ta seg av evt. førstehjelpsbehov.
Etter aktiviteten:
- Send bilder og informasjon om arrangementet til IIHF. Disse vil bli publisert på IIHF.com på arrangementsdagen (se link til IIHF lenger ned). Husk samtykke fra foresatte før publisering av bilder.
- Send gjerne bildene til NIHF også: hockey@hockey.no
- Benytt #WGIHW og @norskishockey når dere legger ut bilder på sosiale medier
NIHF ønsker å få en oversikt over alle klubber som skal arrangere jenteskøytedag i 2022, og vi vil derfor at dere sender påmelding til oss via e-post til Marianne Rønningsbakk på mr@hockey.no.
Mer informasjon legges ut på IIHF sine sider i løpet av høsten.