Det internasjonale ishockeyforbundet (IIHF) har i flere år arrangert Global Girls’ Game, en ishockeykamp for jentelag fra hele verden. Formålet med tiltaket er å sette fokus på jentehockey verden rundt – på samme tid. Denne sesongens arrangement går av stablene helgen 16.-18. februar. NIHF skal derfor velge ut en kamp denne helgen som skal være vårt bidrag inn i denne verdens-omspennende kampen arrangert av IIHF.
Global Girls Game er organisert slik at alle de utvalgte kampene verden rundt denne helgen spilles mellom lagene Hvit og Blå. Resultatene sammenlagt fra alle kampene mellom blått og hvitt lag – rundt hele verden, samles så til ett felles resultat. For å følge med på resultater og rapporter fra kampene, kan man besøke IIHF.com, hvor også sluttresultatet og bilder fra kampene vil bli publisert. Vi oppfordrer derfor alle regioner og klubber til å delta i å sette jentehockey på agendaen denne helgen.
Forslagene på jentekamp som ønsker å inngå i GGG 2024 sendes på mail til kristine.henriksen@hockey.no innen torsdag 1. februar.
Det som kreves av arrangør er at man har en kontaktperson vi kan kontakte, at slutt-resultatet dokumenteres inn til NIHF, samt at man sender inn bilder fra kampen til bruk på NIHF og IIHFs sider.