På agendaen var sedvanlige saker som opptak av nye medlemsnasjoner, økonomisk status IIHF, rapporter på mesterskap, endringer i regelverk, samt veien mot OL 2026.
European cup of Nations
Av andre interessante saker så ble det bekreftet at IIHFs nye format for senior-landslag menn, «European Cup of Nations», vil starte denne sesongen. 17 nasjoner er med fra start, med et håp om at også de aller største europeiske ishockey-nasjonene (SWE, FIN, CZE, SUI) vil delta når deres interne avtaler om kamper utløper. Norge skal til Frankrike i november, Slovakia i desember, mens vi selv er verter i februar. Det gjør at vi sikrer landskamper på hjemmebane inneværende sesong. Motstandere blir Ungarn og Østerrike. Intensjonen fra IIHF er at dette også skal etableres på kvinnesiden fremover.
Link fra IIHF her: https://www.iihf.com/en/news/69966/iihf_launches_new_european_cup_of_nations_deliveri
VM Kvinner flyttes
Når det gjelder sesongplanen på kvinnesiden så ble det vedtatt at VM for topp-divisjonen flyttes fra april 26 til november 26 (sesongen 26/27). For inneværende sesong gjelder dette kun topp-divisjonen, men fremover vil dette gjelde alle VM på senior kvinner. Årsaken er at man ønsker deltakelse fra spillere i Premier Womens Hockey League (PWHL) til alle mesterskap, noe som har vært vanskelig med VM på våren (kollisjon med serie og sluttspill i PWHL). Det diskuteres videre om behovet for et mesterskap på våren for jentene, der et Europamesterskap er det mest sannsynlige.
JU18 VM
Italia ble tildelt mesterskapet for JU18, som avvikles fra 12. til 18. januar 2026. Dette er en uke senere enn tidligere meddelt nasjonene.
Nytt format 6-lags turneringer
IIHF la frem et nytt forslag til gjennomføring av 6-lags turneringer (under topp-divisjonen), der man går fra rent seriespill, til flere utslagskamper. Man ser for seg at dette blir innført fra sesongen 26/27. Kampantallet (5) og antall dager (7) opprettholdes, men det legges til rette for gruppespill med semifinaler og en finale/opprykkskamp. På samme måte vil det også bli kamper for å unngå nedrykk, best av 2 mellom plassering 5 og 6 etter innledende kamper. Innspillet fra IIHF ble godt mottatt av kongressen,