Hjemmenasjonen Sveits ble for sterke for vårt herrelandslag i dagens semifinale, som til slutt måtte se seg slått hele 6-0. Dermed er sveitserne klare for VM-finale for tredje året på rad, mens Norge skal spille om VM-bronse.
– Kjipt at vi tapte, men alle er fornøyde med bronsefinale. Ikke noe å gå i kjelleren for, sa Michael Brandsegg-Nygård til VG etter kampen.
Ny poengrekord og en imponerende 2. plass i gruppespillet, kvartfinale for første gang på 14 år og historiens første semifinale. Årets VM-lag har skrevet seg inn i historiebøkene, og eventyret er langt fra over.
Kamp etter kamp har spillerne vist en lagmoral, innsatsvilje og karakter som har imponert både hjemme og internasjonalt. Gjennom sterke prestasjoner, ekte spilleglede og en enorm offervilje har hockeygutta vunnet hjertene til det norske folk og skapt hockeyfeber over hele landet.
At Norge nå skal spille om medalje i ishockey-VM, er en prestasjon som få hadde sett for seg før mesterskapet startet, og vi er enormt stolte av hva dette laget har levert i Sveits de siste ukene.
Bronsefinalen spilles mot Canada i morgen, søndag 31. mai, klokken 15.30.