A-landslaget kvinner: Laget er klar for siste kvalifiseringsunde før OL 2018

Foto: Foto Norden

A-landslaget kvinner: Laget er klar for siste kvalifiseringsunde før OL 2018

A-landslaget kvinner spiller finalerunden i OL-kvalet i Arosa, Sveits 9.-12. februar 2017. Gr. C består av Danmark, Norge, Sveits og Tsjekkia. Program i saken.

Runder og grupper

Olympiske Vinterleker i PyeongChang, Sør-Korea (9.-25. februar 2018)
Gruppe A: USA, Canada, Finland, Russland
Gruppe B: Sverige, vinner gruppe C, vinner gruppe D, Sør-Korea

Siste kvalrunde (9.-12. februar 2017)
Gruppe C: Sveits, Tsjekkia, Danmark, Norge i Arosa, Sveits
Gruppe D: Japan, Tyskland, Østerrike, Frankrike i Tomakomai, Japan

Norge i gruppe C

Norge må vinne gruppen for å kvalifisere seg til OL 2018 (gr. B).
Resultater på iihf.com

09.02.17 16:00 Danmark   Sveits
  20:00 Tsjekkia   Norge
11.02.17 16:00 Sveits   Norge
  20:00 Tsjekkia   Danmark
12.02.17 16:00 Sveits   Tsjekkia
  20:00 Norge   Danmark

Norge i gruppe F

Norge vant pre-kvalifisering runde 3, gruppe F og avanserte til gruppe C.

Sjekk resultatene på IIHFs hjemmeside

16.12.16 15:00 Slovakia 3 - 0
1-0, 0-0, 2-0
Kasakhstan
  18:30 Ungarn 0 - 4
0-1, 0-3, 0-0
Norge
17.12.16 15:00 Slovakia 0 - 2
0-0, 0-0, 0-2
Ungarn
  18:30 Norge 5 - 0
1-0, 1-0, 3-0
Kasakhstan
18.12.16 14:30 Kasakhstan 2 - 5
0-0, 1-3, 1-2
Ungarn
  18:00 Norge 6 - 2
1-0, 2-2, 3-0
Slovakia

Tabell gruppe F

Norge      3   3  0  0  0  15- 2   9 
Ungarn     3   2  0  0  1   7- 6   6
Slovakia   3   1  0  0  2   5- 8   3  
Kasakhstan 3   0  0  0  3   2-13   0

Uttatte spillere Runde 3, Gruppe F

Målvakter (2) Klubb
Ena Nystrøm Stavanger
Linnea Holterud Olsson Hammarby (SWE)
   
Backer (7)  
Linn Aakre Vålerenga
Emma Bergesen Stavanger
Silje Holøs Djurgården (SWE)
Ingrid Morset Linköping (SWE)
Anniken Olafsen Vålerenga
Lene Tendenes Linköping (SWE)
Julie Øiseth HV71 (SWE)
   
Løpere (11)  
Line Berntsen Stavanger
Line Bialik AIK (SWE)
Andrea Dalen Djurgården (SWE)
Josefine Biseth Engmann Manglerud
Mathea Fischer Uni. of British Columbia (CAN)
Andrine Furulund Hasle/Løren
Madelén Haug Hansen Linköping (SWE)
Jeanett Hjelm Stavanger
Helene Martinsen AIK (SWE)
Karoline Pedersen Stavanger
Millie Sirum Stavanger