Ironman 2017

Ironman 2017

Årest Ironman ble gjennomført på Toppidrettssenteret og ga seier til Martin Laumann Ylven fra Vålerenga.
På de neste to plassene kom Sigbjørn Osa fra MS og Tallak Lyngset fra Vålerenga.

Vålerenga vant lagkonkurransen foran Stavanger og Sparta.

Lagresultater - Sammenlagt

Klubb Poeng
Vålerenga (VIF) 6750
Stavanger (OIL) 6380
Sparta (SPA) 6150
Stjernen (STJ) 4955
Frisk Asker (FA) 4725
Storhamar (SIL) 4505
Lørenskog (LØR) 4190
Manglerud (MS) 4125
Lillehammer (LIK) 3730
Kongsvinger (KON) 2095

Individuelle resultater - Topp 10 sammenlagt

          Øvelser del 1
          Sprint 40m Spenst 3000m Knebøy  
Plass Fornavn Etternavn Klubb Nasjonalitet Res Poeng Res Poeng Res Poeng Res Poeng  
1 Martin Laumann Ylven VIF NOR 5,09 65 48,67 90 10,36 95 205 115  
2 Sigbjørn Osa MS NOR 4,87 115 45,30 70 11,09 65 150 20  
3 Tallak Lyngset VIF NOR 4,90 110 48,91 90 10,59 75 200 110  
4 Jørgen Kvål OIL NOR 5,05 75 44,17 65 10,34 100 170 60  
5 Martin Rønnild SIL NOR 5,12 50 40,38 45 10,44 90 190 100  
6 Magnus Eikrem Haugen STJ NOR 5,01 85 46,50 80 10,51 80 180 80  
6 Magnus Brekke Henriksen LØR NOR 5,04 80 46,45 75 10,22 110 140 10  
8 Mats Mostue OIL NOR 5,01 85 41,10 50 10,55 80 170 60  
9 Nicolay Andresen FA NOR 5,05 75 50,58 100 10,54 80 190 100  
10 Hampus Gustafsson SIL SWE 5,01 85 43,28 60 12,01 10 180 80  
          Øvelser del 2
          Benkpress Brutalbenk Chins Kassehopp Totalt
Plass Fornavn Etternavn Klubb Nasjonalitet Res Poeng Res Poeng Res Poeng Res Poeng Poeng
1 Martin Laumann Ylven VIF NOR 150 125 29 90 30 120 90 -5 695
2 Sigbjørn Osa MS NOR 145 115 22 55 29 115 106 75 630
3 Tallak Lyngset VIF NOR 115 55 26 75 23 85 94 15 615
4 Jørgen Kvål OIL NOR 108 40 30 95 20 70 111 100 605
5 Martin Rønnild SIL NOR 140 105 29 90 18 60 100 45 585
6 Magnus Eikrem Haugen STJ NOR 130 85 29 90 14 40 97 30 570
6 Magnus Brekke Henriksen LØR NOR 105 35 34 115 22 80 104 65 570
8 Mats Mostue OIL NOR 120 65 30 95 21 75 101 50 560
9 Nicolay Andresen FA NOR 125 75 25 70 15 45 89 -10 535
10 Hampus Gustafsson SIL SWE 120 65 25 70 19 65 109 90 525

Individuelle resultater - Topp 10 pr øvelse

Sprint 40m

Plass Fornavn Etternavn Klubb Nasjonalitet Res
1 Christer Simonsen MS NOR 4,82
1 Sebastian Johansen LØR NOR 4,82
3 Vegar Asphaug VIF NOR 4,84
3 Andreas Stene VIF NOR 4,84
5 Sigbjørn Osa MS NOR 4,87
5 Anders Gulliksen SIL NOR 4,87
7 Mikkel Søgaard SIL NOR 4,88
7 Håkon Imset Stormli SPA NOR 4,88
7 Henrik Knold SPA NOR 4,88
7 Kyle Osterberg SPA USA 4,88

Spenst (svikthopp på Bosco-matte)

Plass Fornavn Etternavn Klubb Nasjonalitet Res
1 Håkon Imset Stormli SPA NOR 59,04
2 Markus Søberg OIL NOR 57,08
3 Daniel Trnavsky KON NOR 53,98
4 Tom Andre Christensen VIF NOR 51,21
5 Henrik Knold SPA NOR 50,79
6 Nicolay Andresen FA NOR 50,58
7 Mikkel Søgaard SIL NOR 50,28
8 Andreas Klavestad SPA NOR 49,57
9 Eirik Salsten OIL NOR 49,53
9 Sebastian Johansen LØR NOR 49,53

3000m

Plass Fornavn Etternavn Klubb Nasjonalitet Res
1 Tord Thoresen MS NOR 10,13
2 Magnus Brekke Henriksen LØR NOR 10,22
3 Markus Bilstad Pedersen MS NOR 10,30
4 Jørgen Kvål OIL NOR 10,34
5 Eirik Solbrekken Lavik LØR NOR 10,36
5 Martin Laumann Ylven VIF NOR 10,36
7 Fredrik Lystad Jacobsen FA NOR 10,39
8 Olai Sveine Johannessen LØR NOR 10,40
9 Per Kristian Person MS NOR 10,42
9 Eirik Børresen OIL NOR 10,42

Knebøy

Plass Fornavn Etternavn Klubb Nasjonalitet Res
1 Marius Johansen VIF NOR 215
2 Martin Laumann Ylven VIF NOR 205
3 Tallak Lyngset VIF NOR 200
3 Tobias Lindström VIF SWE 200
3 Kyle Osterberg SPA USA 200
6 Håkon Engh SIL NOR 195
6 Eirik Salsten OIL NOR 195
8 Marcus Bjørsland STJ NOR 190
8 Henrik Knold SPA NOR 190
8 Mikkel Søgaard SIL NOR 190
8 Martin Rønnild SIL NOR 190
8 Anders Gulliksen SIL NOR 190
8 Nicolay Andresen FA NOR 190

Benkpress

Plass Fornavn Etternavn Klubb Nasjonalitet Res
1 Martin Laumann Ylven VIF NOR 150
2 Sigbjørn Osa MS NOR 145
3 Martin Rønnild SIL NOR 140
4 Didrik Tollefsen STJ NOR 135
4 Marcus Bjørsland STJ NOR 135
6 Tobias Lindström VIF SWE 130
6 Rasmus Juell VIF NOR 130
6 Magnus Eikrem Haugen STJ NOR 130
6 Patrick Bovim SPA NOR 130
6 Sondre Bjerke LIK NOR 130
6 Fredrik Hagberg Jørgensen MS NOR 130
6 Håvard Steen KON NOR 130
6 Fredrik Lystad Jacobsen FA NOR 130

Brutalbenk (hengende sit-ups)

Plass Fornavn Etternavn Klubb Nasjonalitet Res
1 Dennis Sveum OIL NOR 41
2 Brede Frettem Csiszar VIF NOR 36
2 Magnus Hoff OIL NOR 34
4 Svein Petter Falk-Larsen OIL NOR 34
4 Magnus Brekke Henriksen LØR NOR 34
4 Olai Sveine Johannessen LØR NOR 33
4 Fredrik Johanson LIK NOR 33
4 Håvard Steen KON NOR 33
9 Christopher Karlsen SPA NOR 32
9 Simen Edvardsen SIL NOR 32
9 Stian Wangen KON NOR 32

Chins (opptrekk med overtak)

Plass Fornavn Etternavn Klubb Nasjonalitet Res
1 Fredrik Hagberg Jørgensen MS NOR 37
2 Martin Laumann Ylven VIF NOR 30
3 Sigbjørn Osa MS NOR 29
4 Herman Kopperud SPA NOR 27
5 Olai Sveine Johannessen LØR NOR 26
6 Joakim Hjelm STJ NOR 25
6 Peter Lindblad MS USA 25
8 Jonas Oppøyen VIF NOR 24
8 Dennis Sveum OIL NOR 24
10 Tallak Lyngset VIF NOR 23
10 Marcus Bryhnisveen STJ NOR 23
10 Mikkel Søgaard SIL NOR 23
10 Eirik Myhre Slåsletten KON NOR 23
10 Marius Carho Hansen FA NOR 23

Kassehopp (max antall på 90 sek.)

Plass Fornavn Etternavn Klubb Nasjonalitet Res
1 Jørgen Kvål OIL NOR 111
2 Hampus Gustafsson SIL SWE 109
3 Mikkel Søgaard SIL NOR 108
4 Thomas Olsen VIF NOR 107
4 Viktor Granholm FA NOR 107
6 Sigbjørn Osa MS NOR 106
6 Mats Jensen Grøsvik MS NOR 106
8 Phillip Mejlander FA NOR 105
8 Max Krogdahl FA NOR 105
10 Jonas Meisingset SPA NOR 104
10 Henrik Knold SPA NOR 104
10 Magnus Brekke Henriksen LØR NOR 104