U20-landslaget menn: VM i Bled (SLO) 9.-15. desember 2017

U20-landslaget menn: VM i Bled (SLO) 9.-15. desember 2017

U20-landslaget deltar i VM 1. div. gruppe B i Bled, Slovenia. Kampprogram, spillere og resultater i saken.

Kamper

Kampene føres på iihf.com

Dato Tid Hjemme Borte Stilling  
09.12.17 13:00 Italia Polen  4-9 (1-1, 2-6, 1-2) Kampfakta
  16:30 Ukraina Slovenia  1-3 (0-0, 1-2, 0-1) Kampfakta
  20:00 Litauen Norge  1-4 (0-1, 0-2, 1-1) Kampfakta
10.12.17 13:00 Norge Italia  4-0 (2-0, 1-0, 1-0) Kampfakta
  16:30 Slovenia Litauen  4-3 (1-0, 3-1, 0-2) Kampfakta
  20:00 Polen Ukraina  3-2 (0-1, 3-1, 0-0) Kampfakta
12.12.17 13:00 Norge Ukraina  2-1 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 1-0) Kampfakta
  16:30 Polen Slovenia  5-4 (0-1, 4-2, 0-1, 0-0, 1-0) Kampfakta
  20:00 Litauen Italia  1-2 (0-0, 1-0, 0-1, 0-1) Kampfakta
13.12.17 13:00 Polen Litauen  4-1 (1-0, 2-1, 1-0) Kampfakta
  16:30 Slovenia Norge  1-5 (0-1, 1-2, 0-2) Kampfakta
  20:00 Italia Ukraina   Kampfakta
15.12.17 13:00 Ukraina Litauen   Kampfakta
  16:20 Slovenia Italia   Kampfakta
  20:00 Norge Polen   Kampfakta

Tabell

Norge       4   3  1  0  0   15- 3  11
Polen       4   3  1  0  0   21-11  11
Slovenia    4   2  0  1  1   12-14   7
Italia      3   0  1  0  2    6-14   2
Ukraina     3   0  0  1  2    4- 8   1
Litauen     4   0  0  1  3    6-14   1

Uttatte spillere

Forfall fra Emilio Pettersen, Muskegon. Ny inn er Markus Vikingstad, Stavanger.

Målvakter (3) Klubb
Jørgen Hanneborg Espoo (FIN)
Jakob Opsahl Stavanger
Jonas Wikstøl Stavanger
   
Backer (7)  
Sivert Harbosen Nidaros
Max Krogdahl Frisk Asker
Jonas Meisingset Sparta Sarpsborg
Even Myreng Stavanger
Joachim Sommer Nielsen Vålerenga
Håkon Løken Pedersen Sparta Sarpsborg
Sander Rønnild Stjernen Fredrikstad
   
Løpere (13)  
Gustav Willman Borvik Luleå (SWE)
Fredrik Dahl Lillehammer
Simen André Edvardsen Storhamar
Martin Ellingsen Lillehammer
Mats Grøsvik Manglerud
Joachim Hermansen Manglerud
Mads Homdrom Lillehammer
Christoffer Karlsen Sparta Sarpsborg
Kristian Røykås Marthinsen Almtuna (SWE)
Jacob Noer Lillehammer
Samuel Solem Brynäs (SWE)
Markus Vikingstad Stavanger
Esbjørn Fogstad Vold Visp/Bern (SUI)