I helgen avholdt NIHF Region Viken Vest v/ trenerutvikler Robert Jonsson Trener I Del 1-kurs for 20 spente deltakere, som alle gjennomførte med glans. Spesielt gledelig var det å se at tre av deltakerne på kurset var damer.
Etter at Norges ishockeyforbund startet et større revideringsarbeid av trenerkursene for en tid tilbake siden, er det gledelig å se at flere og flere kurs nå ferdigstilles og gjennomføres. Så langt i 2021 har det blitt avholdt hele 13 kurs fordelt på «Instruktørkurs ishockey» og «Trener I – Del 1», med over 200 deltakere til sammen.
Fra og med august vil også kursene «Trener I – Del 2» og «Treningslære I» være ferdig revidert og klare til å avholdes. I tillegg er «Trener II» planlagt ferdig i løpet av 2021.
Gode trenere er helt avgjørende for god aktivitet og idrett, derfor er det fantastisk å se at det er interesse og engasjement rundt det å ta trenerutdanning. Kursene som rulles ut i disse dager er nylig revidert og holder høy kvalitet.
Er du interessert i å lese mer om NIHF sin trenerutdanning? Klikk her.
Kunne du tenke deg å ta trenerutdanning? Følg med i kurskalenderen på hockey.no eller ta kontakt med din region.
Alle er velkomne på kurs med Norges ishockeyforbund!

